Kāpēc mums vajadzētu šķirot baterijas un kāds ir to pārstrādes process | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

Kāpēc mums vajadzētu šķirot baterijas un kāds ir to pārstrādes process

Jaunumi un paziņojumi

Andris

Daudzām ierīcēm un gaismekļiem ir nepieciešamas baterijas. Bet kā no tām atbrīvoties, kad tās ir tukšas? Un kas ar tām notiek pēc tam?

Baterijas ir kļuvušas par ikdienas nepieciešamību

Jūsu mājās ir daudz ierīču un priekšmetu, kam ir nepieciešamas baterijas, lai tie varētu darboties. Ja jūs domājat, ka tas uz jums neattiecas, jūs, iespējams, esat piemirsuši par tādiem ikdienas priekšmetiem, kā pulksteni, televizora tālvadības pulti,  mūzikas atskaņotāju vai rotaļlietām. Vairākām mazām pārnēsējamām lampām arī izmanto baterijas. Šie gaismekļi ir praktiski, taču jums vienmēr ir jābūt pietiekami daudz rezerves baterijām, lai uzreiz varētu nomainīt izlietoto un, lai viss darbotos nevainojami. 


Kāpēc jums vajadzētu šķirot izlietotās baterijas?

Jūs esat nomainījis baterijas. Bet, kur lai liek izlietotās baterijas? Nekad neizmetiet baterijas nešķirotu atkritumu tvertnē. Gluži tāpat kā ar citiem materiāliem, baterijas ir nepieciešams šķirot. Ir daudz iemeslu, kāpēc tas ir jādara. Pirmkārt, lai aizsargātu mūsu vidi. Ja jūs iemetat baterijas jaukto atkritumu konteinerā, tās nonāk poligonā vai atkritumu sadedzināšanas iekārtā. Abi gadījumi noved pie a kaitīgu vielu izdalīšanās vidē, ieskaitot smagos metālus. Tie piesārņo ne tikai virszemes ūdeņus, gruntsūdeņus, bet arī piesārņo augsni un gaisu. Vēl viens iemesls izmantoto bateriju šķirošanai ir tas, ka daži uzņēmumi var no tiem atgūt metālus. Šiem metāliem tiek piešķirts jauns mērķis, piem. metāla konstrukcijās, akumulatoros, notekcaurulēs vai atkritumu konteineros. Vai arī tie iegūst jaunu dzīvi kā stikla keramikas plīts, galda piederumi, monētas, juvelierizstrādājumi vai dažādi kosmētikas veidi. Izmantošanas iespējas ir plašas. Ir skaidrs, ka netrūkst iemeslu, lai šķirotu baterijas. 


Pārstrādes process

Jums varētu būt interesanti, kas notiek ar baterijām, kuras jūs šķirojat un kādas ir turpmākās darbības. Izlietotās baterijas tiek tālāk šķirotas pēc īpašiem kritērijiem.Atkritumu pārstrādes process pats par sevi nav pārāk vienkāršs. Pirmkārt, baterijas tiek sakārtotas pēc izmēra, veida un citiem kritērijiem. Tālāk ir vairākas to apstrādes metodes. Elektriskās loka krāsnis izstrādā dažādas ķīmiskas reakcijas, lai iegūtu nepieciešamos materiālus. Cita metode ietver samalšanu un sajaukšanu ar citiem materiāliem, lai iegūtu nepieciešamo. Ja tas ir arī iespējams, no tām atdala dažādas vielas piemēram, dzelzi un mangānu.Bet ir daudz dažādu bateriju pārstrādes metožu un veidu, un tie ir diezgan sarežģīti. Katru bateriju var apstrādāt atšķirīgi. Svarīgi atcerēties, ka tās var izmantot atkārtoti, lai taupītu materiālus, vidi un piešķirtu vecajām daļām jaunu dzīvi. Tātad, kāpēc gan nešķirot baterijas? Izmest tās šim nolūkam paredzētajās vietās ir mazākais.

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i