Kā atrast pareizo interjera apgaismojumu | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

Kā atrast pareizo interjera apgaismojumu

Jaunumi un paziņojumi

Andris

Neatkarīgi no tā, vai jums ir lielāka māja vai mazāks dzīvoklis, apgaismojums ir katras mājsaimniecības neatņemama sastāvdaļa. Taču, izvēloties, vienmēr ir rūpīgi jāizvērtē, kam tie būs paredzēti un kur vēlēsieties novietot atsevišķus gaismekļus.

Pareiza izvēle ir ļoti svarīga

Nogurums, galvassāpes vai acu sāpes. Jūs neticētu, cik daudz rūpju var radīt nepareizs apgaismojums. Un tas var radīt papildu veselības problēmas. Iespējams, ka pat prātā neienāktu, ka pie veselības problēmām vainojama gaisma. Jūs to uztverat kā automātisku lietu un vairāk uztverat zemapziņā. Taču jūs būtu pārsteigts, cik ļoti pareiza apgaismojuma izvēle, kas ir labi novietots, atrisinātu jūsu problēmas. Pareizs apgaismojums, kas mūs neapžilbina, mums neizraisīs galvassāpes, nogurumu un spēku izsīkumu. Tieši otrādi. Ja viss būs kā nākas, to gaisma uz mums atstās pozitīvu iespaidu un jutīsimies labāk uz visu dienu.

 


Tāpēc, ja vēlaties izvēlēties pareizo apgaismojumu, jums ir jādomā par dažiem aspektiem. Ļoti svarīgs ir mājas vai dzīvokļa lielums. Ja jums ir mazāka telpa, tad lielu stāvlampu vietā vajadzētu izvēlēties, piemēram, dažādus sienas gaismekļus, kas neliktu jūsu telpai izskatīties vēl mazākai. Gluži pretēji, ja jums ir liela telpa, varat atraisīt savu iztēli un izvēlēties lielu grīdas vai piekaramo gaismekli. Ar to saistīts arī griestu augstums. Augstiem griestiem droši izvēlieties lustru vai piekaramu gaismekli, savukārt zemiem griestiem izvēlieties griestu gaismekļus vai starmešus.

 


Izvēloties gaismekli, ļoti svarīgi ir arī padomāt par konkrētā gaismekļa mērķi. Tas nozīmē, ka, strādājot pie rakstāmgalda, ir jāizvēlas piemērota lampa un īpaši piemērota spuldze, kas nenogurdinās un nodrošinās nepieciešamo gaismu lasīšanai, rakstīšanai vai līdzīgām aktivitātēm.

Katrā istabā ir nepieciešams kaut kas īpašs

Neatkarīgi no tā, kādai telpai izvēlaties gaismekli, jums vienmēr rūpīgi jādomā. Katrā istabā ir nepieciešams kaut kas īpašs. Piemēram, guļamistabā jābūt ne tikai centrālajam gaismeklim –  lustrai vai griestu gaismeklim, bet arī lampai uz jūsu naktsgaldiņa. Guļamistabas spuldzēm jābūt siltā krāsā, lai jūs justos ērti.Arī vannas istabā ir nepieciešami vairāku veidu gaismekļi. Neaizmirstiet par centrālo gaismekli un spoguļa apgaismojumu vai dušas apgaismojumu. Tomēr neatkarīgi no tā, kādai vietai vannas istabā izvēlaties gaismekli, jums ir jādomā par augstāku IP aizsardzību nekā citās telpās esošajām gaismekļiem.

Virtuvei izvēlieties darba virsmas apgaismojumu – dažādas dienasgaismas spuldzes vai LED joslas. Lustras vai sienas gaismekļi ir obligāti.


Piemērotas spuldzes

Mūsdienās spuldžu piedāvājums ir ļoti plašs. Protams, populārākās ir tās, kuras ilgi kalpos un to ekspluatācija neizmaksās ļoti dārgi. Tās ir LED spuldzes. Salīdzinot ar klasiskajām spuldzēm, tām ir ilgs kalpošanas laiks un arī ekspluatācijas izmaksas ir ļoti zemas. Klasiskās spuldzes tiek pārdotas arvien retāk. Tās pārsvarā izmanto vietās, kur tām nav nepieciešams bieži iedegties.

Varat arī izmantot halogēnās spuldzes, kas ir taupīgākas salīdzinājumā ar klasiskajām spuldzēm. Tās ir piemērotas vietām, kur vēlaties vairāk izcelt apgaismojumu vai galda apgaismojumam. Vēl viena enerģijas taupīšanas iespēja ir enerģiju taupošas spuldzes. Ja jums ir lampa, kurā galvenā loma ir spuldzei, antīka stila spuldze lieliski iederēsies.

Vēl ir dienasgaismas spuldzes. Tās ir vienas no efektīvākajiem gaismas avotiem, kas rada tādu pašu gaismas daudzumu, salīdzinot ar standarta spuldzi, izmantojot mazāk elektroenerģijas. Dienasgaismas spuldzes ir piemērots gaismas avots mājsaimniecībās, kur uzsvars tiek likts uz optimālu elektrības izmantošanu, spilgtu un kontrastējošu gaismu un ilgu darbību bez gaismas plūsmas samazināšanās. 

Papildus LED spuldzēm ļoti populāras ir arī viedās spuldzes. Izmantojot tās, jūs varat izvēlēties gaismas krāsu un intensitāti, kā arī vadīt tās ar tālvadības pulti.


Svarīga ir arī spuldzes krāsa

Siltās krāsas, kuras varam redzēt uz klasiskajām spuldzēm, rada mājīgu un patīkamu noskaņu. Tāpēc tā ir lieliski piemērota atpūtas telpām, kur tā rada miera un labsajūtas sajūtu. Parasti tā ir guļamistaba vai dzīvojamā istaba.

Apgaismojumam ar neitrālu gaismu vajadzētu imitēt dienas gaismu. Tā ir lieliski piemērota mūsdienīgam, tīram dizainam piemēram, vannas istabā un virtuvē.


Vēsa gaisma paredzēta darbam. Vietās, kur mums jākoncentrējas un kur mūsu sniegumam jābūt vislabākajam. Šāda gaisma pamodina mūsu ķermeni un palīdz noturēt uzmanību. Bet mums vajadzētu izvairīties no tās vismaz stundu pirms gulētiešanas.Ja joprojām neesat pārliecināts par kaut ko, mēs vienmēr esam gatavi jums palīdzēt ar jebko!

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i