Kā pareizi aprēķināt telpas apgaismojumu? | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

Kā pareizi aprēķināt telpas apgaismojumu?

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Andris

Katrai mājokļa telpai ir atšķirīgs pielietojums, un tas jāņem vērā, izvēloties pareizo apgaismojumu.

Vai jums ir jāaprēķina, cik daudz gaismas jums ir nepieciešams? 

Atcerieties vienkāršu formulu. 

Cik daudz gaismas man ir nepieciešams? = telpas platība x 10-15 W

Gaisma dzīvojamā istabā

Dzīvojamā istaba ir mājas dzīves centrs. Tāpēc, izvēloties apgaismojumu, jāņem vērā dažādas apgaismojuma funkcijas. Dzīvojamai istabai, kuras izmēri ir 4x5 metri (20 m2), ir nepieciešams, lai telpā esošo gaismas avotu summa būtu 400 W. Vislabākais ir energotaupīgs dienasgaismas apgaismojums, kas ietaupa līdz pat 80 % enerģijas.  Jāņem vērā arī sienu un mēbeļu krāsa. Jo tumšāka ir mēbeļu krāsa, jo vairāk krāsu tās absorbē.

Mēs izveidojam pamata gaismas izskatu, izmantojot kopējo apgaismojumu, piemēram, griestu lampu. Parastā lustra bieži tiek aizstāta ar auklas vai stieņa lustrām. Dzīvojamā istabā jābūt blāvai gaismai, ko novērtēsiet, skatoties televizoru. Jūs taču nevēlaties sabojāt savu redzi. Lasīšanai izmantojiet stāvlampu. Optimāla ir lampa ar aptumšotāju, jo no jums ir atkarīgs, kā regulēt lampas spilgtumu. Galda un grīdas lampas ar grozāmiem vai nolokāmiem starmešiem, kā arī lampas ar elastīgu statīvu rada elastīgu apgaismojumu. Atsevišķām lampām jābūt aprīkotām ar slēdzi. Vai vēlaties, lai jūsu dzīvojamā istaba būtu vēl mājīgāka? Izvēlieties lampu ar regulējamu apgaismojumu.

Virtuves gaisma

Virtuvē mēs mēdzam ļoti bieži ieslēgt lampu un parasti atstājam to ieslēgtu uz ilgāku laiku, tāpēc mēs iesakām izmantot enerģiju taupošas LED diodes, kas ne tikai ietaupa laiku, bet arī spēj mainīt gaismas plūsmas krāsu. Ieteicamā intensitāte vietā, kur atrodas virtuves iekārta, ir aptuveni 35 W/m2.  Atrašanās vieta jānodrošina, lai virtuvē strādājošais pavārs neaizsedz griestu gaismu ar savu ķermeni. Papildus centrālajam griestu apgaismojumam ieteicams uzstādīt arī apgaismojumu zem piekaramajiem skapīšiem, kas lieliski izgaismo darba vietu virtuvē. Šim nolūkam ļoti piemērotas ir dienasgaismas spuldzes. Virs ēdamgalda ieteicams novietot piekaramo lampu ar regulējamu augstumu. Noteikti izvēlieties lampu, ņemot vērā galda izmēru un formu. Ideālā gadījumā lampai jābūt aptuveni 60 cm virs galda un tieši virs sēdošā cilvēka acu augstuma.


Guļamistabas apgaismojums

Mēs nedrīkstam aizmirst guļamistabas. Mūsdienās guļamistabas vairs nav paredzētas tikai gulēšanai, tāpēc arī apgaismojums ir jāizvēlas atbilstoši. Tomēr, ja guļamistabā tikai guļat, pietiks ar vienu centrālo apgaismojumu un divām lampām uz nakts skapīšiem. Nepieciešamais gaismas daudzums uz 1 m2 ir 15-20 W. Ja guļamistabā ir skapji, uzstādiet starmešus 50 cm attālumā no skapja, lai starmeši spīdētu iekšpusē. Ikviens noteikti novērtēs iespēju izslēgt/ieslēgt gaismu tieši no gultas. Lampas ar tālvadības pulti ļauj to izdarīt. Izkliedētā, maigā gaisma tiek uztverta kā patīkama.

Vannas istabas un tualetes apgaismojums


Vannas istabas apgaismojumam ir stingri noteikumi, jo elektrība un ūdens var viegli radīt nāvējošu kombināciju. Šis standarts nosaka, ka gaismas ķermeņi jānovieto vismaz 60 cm attālumā no vannas vai dušas kabīnes un tiem jābūt aprīkotiem vismaz ar IP 44 klasi. Attālāk esošām lampām ir pietiekams IP 23 novērtējums. Nepieciešamo galveno apgaismojumu vannas istabā nodrošina griestu vai sienas lampas. Papildu apgaismojumu var uzstādīt abās spoguļa pusēs. Gaisma nodrošina labu spoguļattēlu bez aizsegiem. Apgaismojuma intensitātei jābūt vismaz 300 lx.

Lampas bērnu istabām


Izgaismot bērnu istabu nav tik vienkārši, kā šķiet. Tā ir vieta, kur bērni rotaļājas, guļ un mācās. Katrai no šīm darbībām ir nepieciešama savs apgaismojums. Apgaismojums bērnu istabā mainās, jo mainās telpas izmantošana atkarībā no bērna vecuma. Vispārējais apgaismojums ir svarīgs. Piemērotas ir piekarināmās lampas. Novietojiet lampu pie gultas un uz rakstāmgalda. Bērnam, kurš ir labrocis, lampai jābūt kreisajā pusē, bet bērnam, kurš ir kreilis, lampai jābūt labajā pusē. Datoru entuziastiem vispiemērotākais ir smalks un aptumšojams apgaismojums virs galda. Mazākie bērni baidās no tumsas, tāpēc viņiem patīk orientējošas lampas. Šādas lampas nodrošina tikai smalku gaismu, un tām ir ļoti zems enerģijas patēriņš, tāpēc šīs lampas var atstāt ieslēgtas visu nakti.

Priekšnama un koridoru apgaismojum

Ja koridors ir garš, izvēlieties vairākus mazākus gaismas ķermeņus, kas izvietoti rindā ar regulārām atstarpēm. Tā kā cilvēki šādās telpās parasti uzturas tikai īsu brīdi, ieteicams izmantot halogēna spuldzi, kas spīd uzreiz.Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Banner patička

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i