Kontaktligzdu veidu kopsavilkums ārvalstīs | Lampupasaule

Bezmaksas piegāde no 70 EUR

60 dienu atgriešanas politika

Eksperta padoms

+371 67660665

Kontaktligzdu veidu kopsavilkums ārvalstīs

Andris

Lasīšanas laiks 3 min
Jaunumi un paziņojumi

Vai dodaties atvaļinājumā uz ārzemēm? Ir dažas lietas citās Eiropas valstīs vai valstīs ārpus Eiropas, kas jūs var pārsteigt. Vai zinājāt, ka atsevišķās valstīs ir dažāda veida kontaktligzdas?

Kāda veida kontaktligzdas pastāv?

Ja esat nolēmis doties atvaļinājumā vai komandējumā, neaizmirstiet par obligātu aprīkojumu. Piemēram, klēpjdatora vai lādētāja pievienošana viesnīcā ir kaut kas uz ko jūs vienkārši paļaujaties. Bet pirms došanās uz dažām valstīm jums ir jāatrod informācija, piemēram, ja galamērķī ir klasiskās kontaktligzdas kādas atrodamas Latvijā vai jums tomēr būs nepieciešams pārveidotājslai jūs bez problēmām varētu pieslēgt visas ierīces 

Starp visbiežāk sastopamajiem veidiem, ar kuriem jūs varat saskārties, piemēram, ļoti populāros galamērķos, kur latvieši labprāt dodas brīvdienās, piemēram, Horvātijā, Spānijā vai Grieķijā, ir E, F un C tipa kontaktligzdas.




E tipa kontaktligzda

Latvijā mums visbiežāk ir vienfāzes kontaktligzdas ar spriegumu 230 V. Šī ir klasiska kontaktligzda, kur augšējā daļā atradīsit kreiso un labo iedobi un zemējuma tapu. Šāda veida kontaktligzdu var saukt arī par franču kontaktligzdu. Šāda veida kontaktligzdas mēs varam redzēt Čehijā, Francijā, Beļģijā, Slovākijā vai Polijā. Tātad jūs varat atpūsties, ja dodaties uz šīm valstīm. Šeit jums nav nepieciešams nekāds pārveidotājs.




F tipa kontaktligzda

Vēl viena ļoti pazīstama kontaktligzda ir F tipa kontaktligzda. Jūs varat dzirdēt par to ar nosaukumu Vācu kontaktligzda vai Schuko. Šajā kontaktligzdā nav zemējuma tapas, tā vietā ir divas zemējuma joslas. Tās atrodas augšpusē un apakšā. Kā jau varat saprast, šo kontaktligzdu izmanto ne tikai Vācijā, bet arī dažās Āfrikas un Āzijas daļās. Šeit jums jāatrod informācija par kontaktligzdu un jāpērk pārveidotājsja tāds ir nepieciešams.


C tipa ligzda

Šī kontaktligzda ir pazīstama kā a Euro kontaktligzda. To izmanto ierīcēm, kurām ir dubultā izolācija un kurām nav nepieciešams zemējuma vads. Šis kontaktligzdas veids ir saderīgs ar E un F tipa kontaktligzdām.


Cita veida kontaktligzdas

Iepriekšējie 3 kontaktligzdu veidi ir visizplatītākie, kurus varam atrast ārvalstīs. Tomēr ir arī citi netradicionāli, ar kuriem jūs varat sastapties arī ceļojuma laikā.

J tipa ligzda

Ar šo kontaktligzdu varat iepazīties Šveicē. Tas ir līdzīgs C tipa kontaktligzdai. Tomēr ir viena būtiska atšķirība. Tam ir 3 tapas. Tad vidējais ir savienots ar zemējuma vadu.


L tipa ligzda

Dodoties uz Itāliju, var atrast dažāda veida kontaktligzdas. Tas ir atkarīgs no konkrētās vietas. Šeit varat redzēt C vai F tipa kontaktligzdu . Tomēr ir vēl viens veids, kas nav tik izplatīts. Un tā ir L tipa ligzda. Tās vienā rindā ir trīs tapas. Tām var būt pat divas versijas.




K tipa kontaktligzda

Dānija noteikti ir skaista valsts, kuru ir vērts apmeklēt. Tomēr pat šeit jūs varat atrast citas kontaktligzdas, nevis tās, kuras mēs esam pieraduši izmantot. Šī ir K tipa ligzda. Šeit jūs varat redzēt trīs tapas. Divas no tām ir apaļas un viena ir pusapaļa. Šīs kontaktligzdas ir saderīgas ar C tipa kontaktligzdām.



G tipa kontaktligzda

Labi pazīstama arī kā G tipa kontaktligzda. To var redzēt Lielbritānijā , kurai tas jau ir raksturīgi. Tam ir taisnstūra šķērsgriezums un trīs tapas. Par to varam dzirdēt arī saistībā ar tā dēvēto Lielbritānijas standartu BS 1363. Tomēr Apvienotā Karaliste nav vienīgā valsts, kur šīs kontaktligzdas tiek izmantotas. Mēs tos varam atrast arī Seišelu salās, Maldīvijā un citos populāros galamērķos.


Type A and B sockets

Ja dodaties uz Japānu vai ASV, jums vajadzētu būt piesardzīgam. Tur elektrotīkls ir uzbūvēts pavisam citādāk nekā Eiropas valstīs. Parastais spriegums ASV nav 230 V, kā mēs esam pieraduši šeit, bet 110 līdz 120 V. Tātad, ja jūsu ierīces nav pielāgotas šāda veida spriegumam, jums tas radīs problēmas. Lielākajai daļai ierīču, piemēram, lādētājiem vai klēpjdatoriem, tā nav problēma. Tomēr par pārējo tas ir jānoskaidro.



Dažās valstīs, piemēram, Taizemē, kas ir arī populārs brīvdienu galamērķis, mēs varam sastapties ar dažādiem kontaktligzdu veidiem. Tāpēc vienmēr ir iepriekš jānoskaidro, kurus atradīsiet savā naktsmītnē.

Atkarībā no apmeklētās zemes, iespējams, vajadzēs iegūt piemērotu pārveidotāju. Tomēr daži adapteri bieži nav pieejami parastajos veikalos. Tāpēc iepriekš uzziniet par kontaktligzdām, lai tās būtu savlaicīgi iegādātas un gatavas.

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu