Saules enerģijas paneļi - to izvietošanas iespējas | Lampupasaule

Bezmaksas piegāde no 70 EUR

60 dienu atgriešanas politika

Eksperta padoms

+371 67660665

Saules enerģijas paneļi - to izvietošanas iespējas

Andris

Lasīšanas laiks 3 min
Jaunumi un paziņojumi

Saules enerģijas paneļu izvietojumam ir būtiska ietekme uz to darbību. Taču ir daudz fotoelementu uzstādīšanas iespēju.

Iepriekšējos rakstos par saules enerģijas paneļiem mēs rakstījām galveno informāciju un izskaidrojām atšķirības starp monokristāliskajiem un polikristāliskajiem paneļiem. Šodien aplūkosim citus būtiskus jautājumus par saules enerģijas paneļiem, proti, par iespēju tos novietot uz ģimenes un daudzdzīvokļu ēkām vai to tuvumā.

Jumts

Visizplatītākais un vienlaikus ļoti funkcionāls risinājums ir saules paneļu uzstādīšana uz jumta. Šādai uzstādīšanai ir svarīgi divi rādītāji, kas nodrošina vislielāko iespējamo efektivitāti: paneļu novietojums uz galveno virzienu (vislabākais risinājums, lai nodrošinātu visaugstāko efektivitāti, ir vērsts uz dienvidiem) un jumta slīpums.


Parasti panelim jābūt pēc iespējas perpendikulārā veidā pakļautam saules gaismai. Ideāls risinājums ir jumts, kas vērsts uz dienvidiem un kura slīpums ir no 25 līdz 38 grādiem. Tomēr, ja slīpums ir līdz aptuveni 60 grādiem, jaudas zudumi ir minimāli. Alternatīva dienvidu pusei ir fotoelementu orientācija uz dienvidaustrumiem vai dienvidrietumiem. Tomēr šajos variantos, salīdzinot ar dienvidu variantu, ir jārēķinās ar jaudas zudumu, kas svārstās aptuveni no 5 līdz 10 procentiem. Gadījumā, ja jūs nolemjat uzstādīt paneļus rietumu vai austrumu virzienā, to potenciālās jaudas zudums būs pat 20 %, salīdzinot ar paneļiem, kas vērsti dienvidu virzienā. Šo samazinājumu ir iespējams mazināt, palielinot izejas jaudu, novietojot paneļus gan rietumu, gan austrumu pusē vienlaicīgi vai paceļot tos uz dienvidiem. Izvēloties pamata punktus, izvairieties no ziemeļu puses visos tās veidos (ziemeļu, ziemeļrietumu, ziemeļaustrumu).


Fotoelektrsko paneļu uzstādīšana ir atšķirīga slīpu un plakanu jumtu tipiem. Slīpiem jumtiem tos var uzstādīt gan uz jumta seguma, gan tā vietā. Izvairieties no horizontālas uzstādīšanas plakaniem - šādos gadījumos var rasties līdz pat 10 % jaudas zudumi. Risinājums ir izmantot atbalsta konstrukciju, uz kuras paneļus var novietot vajadzīgajā slīpumā un virzienā. Pacelšana, un līdz ar to arī atbalsta konstrukcijas izmantošana, jāveic jebkurā gadījumā, ja jumta slīpums ir mazāks par 15 grādiem.


Ja jūsu jumts ir ļoti netipisks vai ja tā slodzes izturība neļauj uzstādīt saules paneļus, neuztraucieties. Ir alternatīvas, kuras mēs parādīsim. 

Garāžas un balkoni

Vēl viens variants ir saules paneļu novietošana uz garāžas. Taču šajā gadījumā ir jādomā par estētisko pusi. Alternatīva, kas īpaši piemērota daudzdzīvokļu ēkām, ir fotoelementu izvietošana uz balkona. Tas var būt, piemēram, nojumes veidā, kas vasarā patīkami aizēno dzīvokļa interjeru. Tajā pašā laikā ziemā, kad saule ir zemāk, tas netraucē saules gaismai iekļūt mājoklī.


Piemājas zeme

Bieži izmantota metode ir arī saules paneļu izvietošana uz zemes. To lielā priekšrocība ir iespēja tos novirzīt uz vispiemērotāko punktu (dienvidiem), tādējādi maksimāli palielinot to efektivitāti. Tomēr jārēķinās ar to, ka elektriskā enerģija būs jānogādā līdz mērķa vietai (mājai). Uz cietām virsmām paneļus var novietot tieši virs zemes, bet uz zālienveida virsmām ir jāizmanto atbalsta konstrukcija. Tas jādara tādēļ, lai augošā veģetācija neaizsedz saules paneļus - un neradītu enerģijas zudumus.

Citas iespējas 

Ja neviens no variantiem jums nav piemērots, tas nekas. Ir arī citi saules paneļu izvietošanas varianti. To ir daudz. Jūs varat padomāt par citu ēku izmantošanu jūsu mājas tuvumā (šķūnis, garāža, lapene, nojume). Tādā gadījumā jūs varat piegādāt elektroenerģiju savai mājai. Un ir vēl mazāk izplatītas, bet funkcionālas alternatīvas. Pie tām var pieskaitīt paneļu izvietošanu uz žogiem vai lapenēm. 

 

Pēdējais padoms: pārliecinieties, ka saules gaismai nekas neaizšķērso ceļu uz saules paneļiem. Nodrošiniet, lai zari, mansarda logi, zibensnovedēji, skursteņi vai citi objekti netraucē staru plūsmai.

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Ieteicamās preces