Tiešā un netiešā apgaismojuma ietekme | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

Tiešā un netiešā apgaismojuma ietekme

Jaunumi un paziņojumi

Andris

Katrai mājai ir nepieciešams piemērots apgaismojums. Dažiem mērķiem tiešais, dažiem netiešais. Bet kāda ir atšķirība starp tiem?

Katrai mājai vai dzīvoklim katrs iegādājas dažādus gaismekļus. Tas, kā gaismeklis spīdēs, ir viens no svarīgiem aspektiem, izvēloties. Mēs izšķiram divu veidu apgaismojumu. Tiešais un netiešais. Bet ko tas nozīmē praktiski?

Tiešais apgaismojums

Dzirdot vārdus tiešais apgaismojums, jūs, iespējams, iztēlojaties asāku un spilgtāku gaismu. Tie ir gaismekļi, kas ir vērsti uz noteiktu telpu vai objektu. Tas nozīmē, ka tie spīd tieši. Mēs varam izmantot šo apgaismojuma veidu dažādiem mērķiem. Tiešo apgaismojumu izmanto, piemēram, kā pamata vai galveno apgaismojumu vai arī vietās, kur gribētos izgaismot noteiktu telpas daļu vai izcelt kādu objektu.

 

Netiešais apgaismojums

Ir atšķirība starp netiešo apgaismojumu un tiešo apgaismojumu. Tas ir gaismeklis, kas atstarojas no griestiem vai sienas un tādā veidā vienmērīgi spīd visā telpā. Netiešajam apgaismojumam visbiežāk tiek izmantota silti balta krāsa, kas garantē patīkamu atmosfēru un neapžilbinās.


Kas jāņem vērā, izvēloties

Izmantojot tiešo apgaismoju, vienmēr jāpatur prātā, lai tas neapžilbina un nespīd tieši acīs. Pēc tam tā gaismas virziens ir jānoregulē tā, lai tas neatspīdētu no dažādām atstarojošām virsmām. Tas var būt, piemēram, televizora vai datora ekrāns.

Netiešais apgaismojums var izraisīt arī acu nogurumu. Tas var notikt, ja tas ir vienīgais telpā. Praksē tas nozīmē, ka vislabāko un pareizāko visas telpas apgaismojumu nodrošina pareiza tiešā un netiešā apgaismojuma kombinācija.

 

Kā izveidot netiešo apgaismojumu 

Netiešais apgaismojums tiek veidots, piemēram, ar griestu vai sienas gaismekļiem. Ar sienas gaismekļiem netiešais apgaismojums rada veidus, kas izstaro gaismu uz augšu vai uz sienas. Netiešo apgaismojumu var radīt arī ar citiem gaismekļiem, ar mazākiem vai lielākiem abažūriem. Šim nolūkam lieliski piemērotas LED joslas, kas novietotas mēbeļu apakšējā malā.

 

Tiešā un netiešā apgaismojuma izmantošanas piemēri

Vairāku veidu gaismekļi ir lieliski piemēroti tiešajam apgaismojumam. Lai izceltu dažādas vietas vai objektus, varat izmantot dažādus starmešus, kurus varat novirzīt, kur vien tas ir nepieciešams. Atkarībā no tā, ko ir īpaši nepieciešams apgaismot, varat izvēlēties mazākus sienas starmešus vai griestu starmešu. Tiešo apgaismojumu nodrošina arī grīdas lampa. Galda lampa kalpos kā tiešais apgaismojums uz rakstāmgalda.


Netiešajam apgaismojumam ir piemēroti arī dažāda veida gaismekļi. Tomēr vienmēr ir jāpatur prātā, ka pašam gaismas avotam ir jābūt paslēptam. Lai gaisma nespīd tieši, bet ar atstarošanas palīdzību. Tas ir piemērots praktiski visur, kur vēlaties atpūsties. Tie izstaro tikai blāvu gaismu, tāpēc atpūšoties acis nenogurs un varēsiet ērti atpūsties. Lieliskas ir arī dažādas LED joslas, kuras varat novietot ne tikai uz dažādām skapju malām, bet arī uz kāpnēm vai gaiteņos. Guļamistabā vai viesistabā var izmantot dažādas gaismekļus ar abažūriem.Kā jau minējām, lai izpildītu tiešā un netiešā apgaismojuma mērķi, ir labi jāapvieno abi šie veidi. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt, lai jūsu acis nenogurtu, kamēr strādājat vai atpūšaties, lai jūs iegūtu tieši nepieciešamo gaismu katrai darbībai.

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i