Maksimāli izmantojiet saules paneļu priekšrocības | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

Maksimāli izmantojiet saules paneļu priekšrocības

Jaunumi un paziņojumi

Andris

Saules paneļu jaudai, izmēram un skaitam mājas fotoelektrostacijā ir būtiska ietekme uz to, cik lielu daļu no jūsu elektroenerģijas patēriņa tā spēs nodrošināt.

Mūsu saules paneļu sērijas iepriekšējos rakstos mēs izskaidrojām atšķirības starp monokristāla un polikristāla tipa saules paneliem un detalizēti izanalizējām iespējas to uzstādīšanai. Šodien mēs tuvāk apskatīsim citus svarīgus parametrus, kas jāņem vērā, iegādājoties fotovoltas šūnas. Tiks runāts par to jaudu, izmēru un daudzumu.


Saules panelu jauda

Fotovoltas jauda ir atkarīga no vairākiem faktoriem, un viens no tiem ir saule. Ja tā spīd, mūsu ģeogrāfiskajā platuma zonā zemes virsmai gadā aptuveni piegādā ap 1 kW saules enerģijas uz vienu kvadrātmetru. Fotovoltas spēj pārveidot aptuveni 17 % no šādas enerģijas elektrībā. Šo jaudu mēra vienībās, ko sauc par vata pikām (Wp), un tā norāda, cik daudz vatu panelis ražo, ja to pilnībā apgaismo saules stari. Kā iztēloties: trīs līdz četri saules paneļi var aptuveni gada laikā izgatavot apmēram 1 MWh elektrības. Tomēr pašreizējo jaudu ietekmē īpaši divi faktori:

Saules apgaismojums – jo mazāks saules gaismas daudzums, jo mazāks būs ražotais strāvas daudzums. Gadījumos ar lielu mākoņainību paneļa jauda var samazināties līdz pat 95 % salīdzinot ar ideālo stāvokli. Apgaismojuma līmenis atšķiras atkarībā no gadalaikiem, kā arī ģeogrāfiskajām platuma zonām. Labāki apstākļi būs dienvidu un vidējā Eiropas daļā, bet sliktāki, piemēram, Ziemeļvalstīs.

Temperatūra – augstāka temperatūra automātiski nenozīmē augstāku saules panelu jaudu. Ideāla temperatūra ir ap 25 grādiem pēc Celsija. Karstos vasaras dienās, kad temperatūra var sasniegt pat 50 grādus pēc Celsija, fotovoltas jauda var samazināties par veseliem 20 %. Tomēr ar zemāku jaudu galvenokārt ir jārēķinās ziema.Saules panelu izmērs

Mūsu piedāvājumā ir dažāda izmēra saules paneļi. Visbiežāk sastopamie izmēri ir tādi, kas garumā sasniedz no 170 līdz 230 centimetriem, platums svārstās no 100 līdz 115 centimetriem, un biezums ir ap 3 līdz 4 centimetriem. Parastā paneļa platība svārstās no 170 līdz 265 kvadrātcentimetriem. Efektivitātes atšķirības saules paneļu kopējā platībā desmitiem centimetru atšķirībā izpaužas procentos. Efektivitāte mazākiem paneļiem ir aptuveni 17 %, bet lielākiem paneļiem - 21 %. Saistībā ar uzstādīšanu un jumta slodzēm ņemiet vērā, ka saules panelis nav viegls, parasti tas sver no 20 līdz 30 kilogramiem.

Saules panelu skaits

Kopējo saules panelu skaitam, ko plānojat iegādāties, galvenokārt jāietekmē divi faktori: pieejamais telpas daudzums un jūsu fotovoltas sistēmas kopējā jauda. Protams, darbojas vienkārša likme: jo vairāk paneļu uzstādīsiet, jo lielāku jaudu varat sagaidīt. Viens fotovoltas panelis var aptuveni gada laikā ražot apmēram 250 līdz 450 kilovatstundas elektrības. Tas pats par sevi ir pietiekami, lai pokritu gadu patērētājiem ar energoefektīviem ledusskapjiem un trauku mazgājamām mašīnām.
Saules panelu elektroenerģijas gadskārtējā ražošanas aptuvenais aprēķins

Ja mēs ņemsim vidējo gadskārtējo jaudu vienam saules panelim 300 Wp apjomā, mēs vienkārši varam izveidot novērtējumu par visas sistēmas jaudu vienā gadā, atkarībā no paneļu skaita:

paneļu skaits

sistēmas gada jauda

1

300 Wp, 0,3 MWh

3

900 Wp, 0,9 MWh

6

1 800 Wp, 1,8 MWh

9

2 700 Wp, 2,7 MWh

12

3 600 Wp, 3,6 MWh

15

4 500 Wp, 4,5 MWh

20

6 000 Wp, 6 MWh


Maksimālā jauda bez nepieciešamības licencēt

Iegādājoties lielāku saules panelu skaitu, jūsu mājsaimniecība būtiski tuvināsies enerģētiskai neatkarībai, it īpaši no marta līdz novembrim, kad ir labākās vides apstākļi elektroenerģijas ražošanai no fotovoltaiķiem. Tomēr ņemiet vērā, ka fotovoltaiķu elektroenerģijas ražošanas jauda nedrīkst pārsniegt 10 000 Wp, tas ir aptuveni 33 saules paneli. Šajā ierobežojumā nav nepieciešama licences īpašniekam saules elektrisko staciju darbībai. Piezīme: Tas pats ierobežojums (10 kWp) sniedz ienākumu nodokļa atbrīvojumu, ja vēlaties piegādāt elektrību distribūcijas tīklam.

Izskatiet un apsveriet pārdošanu distribūcijas tīklā

Veicot vispusīgu pārskatu par paneļu jaudu, lielumu un skaitu, mēs iesakām arī izpētīt elektriskās enerģijas patēriņa ierakstus no pēdējiem vairākiem gadiem. Apsveriet arī, vai vēlaties daļu saules enerģijas pārdot distribūcijas tīklam. Izmantojot tabulu, kas ir dažas rindkopas augstāk, jūs varat viegli izrēķināt, cik daudz procentu no elektriskās enerģijas patēriņa jūsu mājsaimniecībā saules paneļi varēs nodrošināt.

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i