CRI indekss? Jo augstāks, jo labāk! | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

CRI indekss? Jo augstāks, jo labāk!

Par gaismas avotiem

Andris

Svarīgs un bieži nepietiekami novērtēts parametrs ir krāsu atveidošanas indekss. To sauc par CRI (krāsu atveidošanas indeksu), ko dažreiz sauc par Ra.

CRI indekss? Jo augstāks, jo labāk!

Ja esat aizmirsis šo parametru, klausieties tūlīt, jo tas var būt lielisks palīgs, izvēloties apgaismojumu.

Indeksa vērtība var būt skalā no nulles līdz simtam, kur CRI = 100 norāda pilnīgi precīzu krāsu atveidi, kas atbilst spilgtai dienasgaismai. Zemas vērtības var pilnībā ipārveidot krāsas.


 

Gaismas avoti ar augstu CRI indeksu tiek izmantoti visur, kur nepieciešams precīzi attēlot krāsas, piemēram, ražošanā, veselības aprūpē, mākslas darbnīcās, virtuvēs, veikalos utt., Izņemot praktisku izmantošanu, CRI var ietekmēt mūsu psihi.  Telpā, kas ir izgaismota ar avotu, kam ir zems CRI, mēs varam justies sliktāk nekā labi apgaismotā telpā. Cilvēki, kuriem ir gaisma ar zemu CRI, var izskatīties vairāk noguruši vai slimi, ēdiens ir vājš un pelēcīgs. Bet augstas CRI vērtības var palielināt pievilcību.

Pērkot lampas, šis faktors ir īpaši svarīgs vannas istabas vai virtuves apgaismojumam. Kvalitatīvu apgaismojumu vannas istabā īpaši novērtēs sievietes, kamēr viņas liek grimu, virtuvē jūs redzēsiet ēdienu pareizajās krāsās. Jūs viegli varat atšķirt svaigu ēdienu no tā, kas vairs nav tik svaigs. Kuras zemenes jums izskatās pievilcīgākas?


 

Mūsdienās lielākajai daļai piedāvāto CRI spuldžu jau ir vairāk nekā 80, kas parasti tiek uzskatīta par kvalitatīvu krāsu atveidojumu. Daži ražotāji piedāvā īpašas spuldzes ar CRI = 100.

 

Šeit ir CRI vērtību tabula atsevišķiem gaismas avotu veidiem. Bet tie ir tikai orientējoši skaitļi, jo katra ražotāja spuldzēm šīs vērtības var būt iestatītas atšķirīgi. Parasti klasisko kvēldiega un halogēna spuldzēm ir vislabākā krāsu atveidošana. Mūsdienās tirgū parādās arī LED spuldzes, kurām ir ļoti laba krāsu atveidošana.


Gaismas avota tips

Elektrības patēriņš (W)

CRI

Klasiska spuldze

25 - 100

100

Halogēna spuldze

20 - 300

100

Lineārā dienasgaismas spuldze

14 - 80

80 - 98

Kompakta dienasgaismas spuldze

5 - 80

80 - 90

Halogenīdu spuldze

20 - 2000

65 - 90

Augstspiediena nātrija spuldze

50 - 1000

24

Zema spiediena nātrija spuldze

18 - 180

10 - 20

Indukcijas spuldze bez elektroda

35 - 300

80

LED diodes

0.01 - 3

70 - 90

 

Ir svarīgi zināt, ka krāsu atveidošanas indekss ir tikai viens no parametriem, kas ietekmē kopējo gaismas izvadi. Iegūtā gaisma ir atkarīga no citiem parametriem, piemēram, krāsu temperatūru vai gaismas plūsmu, bet arī par piemērota toņa izvēli. Lai iegūtu visprecīzāko krāsu atveidojumu, ieteicams izmantot spuldzes ar krāsu temperatūru aptuveni 4000 Kelvinu, kas spīd ar neitrālu baltu gaismu un tādējādi samazina apgaismoto priekšmetu krāsu. Lai sasniegtu optimālu apgaismojuma efektu, ir jāzina šie parametri un atbilstoši jāizmanto.

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i