Skandināvu stils, neierobežots iedvesmas avots | Lampupasaule
Levý banner
Pravý banner
Izvēlne
0 0,00
70 vairāk, lai saņemtu bezmaksas piegādi
Kategorija

Skandināvu stils, neierobežots iedvesmas avots

Jaunumi un paziņojumi

Andris

Iedvesmojieties no Eiropas ziemeļu valstīm, izdaiļojiet savu māju un izvēlaties apgaismojumu katram stūrim.

Dzirdot vārdu Skandināvija, iespējams, iedomāsieties aukstu laiku, spriedzes pilnus ziemeļvalstu detektīvus, veiksmīgas hokeja izlases vai skaistas Auroras ainavas. Taču Skandināvija ir arī novators un virzītājspēks, kad runa ir par dizainu. Tik savdabīgs, ka tas deva nosaukumu veselam stilam, kas trāpīgi un vienkārši nosaukts par Skandināvu. Mājas aprīkošana atbilstoši tā īpašībām ir veids, kā iegūt modernas, gaisīgas telpas, kas ietver komfortu un eleganci vienlaikus. Nākamajās rindkopās mēs jums parādīsim, kas ir Skandināvu stils un kā mūsu gaismekļi var palīdzēt jums to papildināt. 


Kā atpazīt Skandināvu stilu? 

Nelielu ieskatu par to, kādus atribūtus sevī ietver skandināvu stils, esam jau snieguši pirmajā rindkopā. Papildus īpašības vārdu sarakstam mēs varam arī atgriezties laikā. Skandināvu stila saknes meklējamas tālā pagātnē. Laiks to ir padarījis par ļoti pārdomātu un vienlaikus minimālistisku koncepciju. Ja jums nepatīk, ka jums apkārt ir daudz lietu, bet drīzāk tiecaties pēc kvalitatīva un izsmalcināta plānojuma ar mūsdienīgiem parametriem, tad tā ir labākā izvēle jūsu mājoklim.

Ziemeļvalstu stila elementi mājoklī 

1)    Sāksim ar grīdu. Skandināvu mājās dominē gaiši koka toņi. Tas galvenokārt ir ozolkoks un parasti spēlē visizteiktākā elementa lomu.

2)    Minimālistiskas mēbeles. Mazāk ir vairāk. Un vienkāršībā slēpjas skaistums. Klišejiski, bet vienlaikus raksturīgi skandināvu mēbeļu pamatelementi un to izkārtojums.

3)    Smalkas līnijas un virsmas. Negaidiet no skandināvu stila īpašas dizaina iedomas. Tas attiecas arī uz visu izstrādājumu formām un materiāliem. Koks un tīras līnijas ir obligātas.

4)   Nav spilgtu krāsu.

Klusas krāsas (balta, pelēka, krēmīga, bēša) nelīdzinās garlaicīgām telpām, gluži pretēji, tās uzsver to plašumu.

5)    Nozīmīgi aksesuāri. Kiča trūkums, uzsvars uz funkcionalitāti. Ziemeļvalstu stila aksesuāriem parasti ir minimālistisks izskats un sajūta, kas izskaidro, kāpēc tie atrodas mājās. Tipiski aksesuāri ir, piemēram, spoguļi, tekstilizstrādājumi (segas, spilveni, gultas pārklāji) vai piekarami rāmji gleznām un fotogrāfijām.

6)    Dabiskā gaisma. Lieli franču vai klasiski logi, bieži bez aizkariem, lai pa logiem telpā ieplūstu pietiekami daudz saules gaismas. Šim elementam seko gaismekļu vai spuldžu dizains, kas veidots skandināvu stilā. Un par to vairāk runāsim nākamajos teikumos.

Gaismekļi (skandināvu) stilā

Katrs jūsu mājas stūris ir vieta, kuru varat pārvērst par skaistas mājas reinkarnāciju, kas atrodas Oslo vai Stokholmas nomalē. Apskatīsim atsevišķas telpas kopā. Tāpat mēs nevaram palaist garām āra stūrus.

Dzīvojamā istaba

Mēs sāksim ar vietu, kur lielākā daļa no mums pavada visvairāk laika papildus guļamistabai. Un sāksim no augšas. Griestu gaismekļi ir ideāls instruments skandināvu mājas gara radīšanai. Piekaramas lustras abažūra dabiskās krāsas varat saskaņot, īpaši ar mēbeļu koka daļām. Tā kā Ziemeļvalstu stilā ietilpst gan koka mēbeles, gan koka un citu materiālu (īpaši metāla) kombinācija, ceļojums nebūs grūts. Dabiskā krāsa ir ideālā kontrastā ar citu svarīgu skandināvu stila iezīmi - melno krāsu. Turklāt izstarotajai gaismai ir ambīcijas pēc tumsas iestāšanās kļūt par visas telpas raksturīgāko elementu.

Piemērs: Lustra ar auklu AXEL vai lustra ar auklu CEED


Guļamistaba 

Papildus griestu gaismekļiem visievērojamākās ziemeļnieciskā stila nesējas telpās ir lampas. Un ne tikai dizaina. Lampa galvenokārt ir resurss mājīguma radīšanai, uz ko Skandināvijas valstu iedzīvotāji liek lielu uzsvaru. Nebeidzamās naktis un drūmais laiks aiz logiem, kas ilgst dienām un nedēļām, prasa dažus palīgus. Ja nav dabiska uguns kamīnam, lampa to var lieliski attēlot. Protams, tas attiecas ne tikai uz tālajiem ziemeļiem, mūsu platuma grādos sastopamas arī dienas, kad vienkārši labākā izvēle ir apgulties gultā ar patīkamu grāmatu un ieslēgtu lampu.

Piemēram: Grīdas lampa GALAXY vai piekarams gaismeklis OLVERO


Ārtelpas

Skandināvu stils ir atvērts stils, un tas arī pārņem labāko no citiem stiliem. Īpaši no citām Eiropas valstīm. Āra apgaismojuma virteņu stila saknes meklējamas senajā Grieķijā un Romā. Senie romieši un grieķi vispirms izmantoja dabiskus motīvus dekoratīvām virtenēm un veidoja tās no ziediem vai augļiem. Gadsimtiem ilgi mēs gaidījām Edisonu un viņa spuldzi, lai būtu iespējams izveidot gaismas virtenes (vītnes), kādas mēs tās pazīstam šodien. Skandināvu stila modeļi atbilst to īpašībām - dabiski siltai gaismai un kontrastējošai tumšai virtenei. Ar āra virteni pat parastas vakariņas nedēļas vidū vari pārvērst romantiskā piedzīvojumā.

Piemēram: Āra dekoratīva virtene GIRLANDA vai sienas gaismeklis SIGMA MININeatkarīgi no tā, vai izlemsiet skandināvu stilu projicēt visā mājoklī vai "tikai" no tā apgūt dažus tā elementus, jūs nekļūdīsities.

 

Tātad: "Lycka till!"

Autor článku:

Andris
Andris Diskuze, Recenzent, Zákaznické_zahraničí

Andris ir ne tikai klientu apkalpošanas speciālists bet arī LED apgaismojuma piekritējs.Savos rakstos viņš dos jums padomu kā samazināt elektroenerģijas patēriņa rēķinus vai kā izvēlēties pareizo spuldzi.Tāpat viņš sniegs daudz lietderīgu padomu kā nevainojami izgaismot Jūsu māju vai dārzu

Jautājiet jebko

Andris

Mēs palīdzēsim Jums ar izvēli kā ari ar tehniskām problēmām.

67660665(Pirmdiena-Piektdiena,08:00-16:30)

Jautājiet

Copyright © 1993 – 2024 Donoci®. Visas tiesības aizsargātas. Noteikumu un nosacījumu pieņemšana. i